V těchto dnech dochází k velké vizi rozšíření proti-pytláckých aktivit na moře a k pronájmu a výběru lodě, kterou Blue Life získává na zkušební dva roky v Singkilu ve spolupráci s místní vládou a neziskovými indonéskými organizacemi Save Aceh Nature a Laut Untuk Anak (Moře dětem). V následujících týdnech a měsících dojde k jednání o námořním programu na ochranu ostrova Bangkaru, tedy želvích kladišt a celé populace mořských želv karet obrovských, karet pravých a kožatek. Tato kriticky ohrožená a celosvětově chráněná zvířata (CITES I) jsou zde v přímém ohrožení pytláctví, tedy vykrádání jejich šnůšek na plážích a zabíjením dospělých želv pro maso.

Pokud bude náš návrh přijat, mělo by dojít k nepravidelné námořní hlídkové činnosti, která by v okolí ostrova Bangkaru kontrolovala rybářské lodě. Součástí hlídkového proti-pytláckého týmu by byli naši členové z neziskovek, zástupce BKSDA (vládní organizace na ochranu přírody) a členové armády. Součástí týmu budou i potápěči.

V současné době dáváme dohromady rozpočet na takové hlídkové plavby, který bude zveřejněn a budou oslovena potápěčská centra v České republice s žádostí o podporu a připojení se k tomuto akčnímu záchrannému programu. Budeme hledat sponzory pro tuto úžasnou činnost.

Celý rok 2017 se postupně připravujeme na tuto činnost, máme zakoupený rychlý člun s motorem pro vyloďovací akce na ostrovy, či rybářské lodě, dále potápěčský kompresor a první dvě potápěčské výstroje. Máme pronajatou vlajkovou loď na dva roky.

Budeme potřebovat ještě 2 kompletní potápěčské výstroje (klidně použité), námořní dalekohled, satelitní telefon, radiové spojení – vysílačku, GPS navigaci, dokumentační techniku (fotoaparát s teleobjektivem, malý akční fotoaparát, kamera).

Předpokládaný měsíční rozpočet na provozování lodě pro hlídkovou činnost, svážení odpadků a vzdělávací činnost budou činit kolem 50 000 kč.

Existuje transparetní účet ZACHRAŇ ŽELVU, na který mohou lidé přispívat 100 kč měsíční podporu jako trvalý bankovní příkaz. Při 500 přispěvatelích dokážeme tuto činnost bez problémů financovat. Dále mohou lidé získat členský certifikát v hodnotě 1 200 kč. Hledáme též sponzory s roční podporou 10 000, 25 000 a 50 000 kč. Tito sponzoři budou mít stabilní reklamu v časopise Green Life a www.oceandetem.cz. Vše s daňovým dokladem do účetnictví. Čím větší finanční zázemí dokážeme vytvořit, tím častější hlídkování a větší akční rádius bude mít naše námořní patrola v souostroví Pulau Banyak.

Jsme malá Země s velkými lidmi a smělými plány na ochranu světové přírody. Tohle je jeden z nich. Spolupracujte s námi a nebojte se žít svůj dobrodružný sen o lepším světě, kde se čestní a odvážní postaví bezpráví a zločinu. Není to pohádka, ale realita. Jsme příkladem, že to jde. Buďte i Vy.

JE TO NA KAŽDÉM Z NÁS!