Náš proti-pytlácký tým, který bude již brzy přesunut a nasazen na ostrově Bangkaru je opět v tréninku a přípravě na ostrově Sikandang.

Důležitou součástí je nyní jiné výuka angličtiny. V pátek máme v Brně vyzvednout výstroj a uniformy pro Blue Patrol, k tomu ve čtvrtek v Praze vyzvedáváme dva námořní dalekohledy jako sponzorský dar. Informace od Zbyňka Hrábka zní, že radiové spojení funguje, GMS navigace se sonarem je nainstalována a čekáme na finální dohodu s BKSDA, kdy se vyloďujeme na ostrov Bangkaru.

Ještě nás čeká velký úkol, kterým je oprava strážní stanice a především střechy. Cena bude cca 30 milionů IDR, tedy cca 50 000 Kč. Pokud budete chtít podpořit, tak je stále v prodeji knížka nejen pro děti KARKULKA A NOVÁ ZEMĚ, PLECHOVÉ HRNÍČKY, či rCUPy na kafe. Výtěžek z prodeje jde na opravu střechy na strážní stanici.

Potřebujeme s tím pomoci, poněvadž celý šílený úřední šimp při vyzvednutí hlídkového člunu v přístavu Belawan nás stál o 50 tisíc více, než bylo v plánu, tedy nám to trošku narušilo plány. Každá stovka, či tisícovka je dobrá.

Jinak pro ty z vás, kteří již podporujete Blue Patrol a Operaci Bangkaru tou 100 korunou měsíčně na transparentní účet ZACHRAŇ ŽELVU – 2901151729 / 2010 u Fio banky, tak vám moc děkujeme a žádáme vás o šíření této mise mezi další a další lidi. Vidíme, že za posledních 14 dní silně zvedl zájem o podporu, což je naprosto skvělé a osobně věřím, že do konce června máme celou nezávislou podporu vyřešenu a 500 přispěvatelů bude v akci. Též zde existuje možnost podpory pro firmy.

Chtěl bych připomenout, že Operace Bangkaru má světový význam a jen málo českých, či slovenských projektů v zahraničí získalo takovou možnost ochrany přírody. Unikátem na této akci je fakt, že nejdeme cestou škemrání o euro granty, neolizujeme paty žádným velkým firmám, či korporacím, které zároveň devastují přírodu, nejdeme cestou systémových peněz, ale pracujeme s lidmi, s veřejností, se školami, s rodinami, prostě s vámi, kterým to není jedno.

Díky vám získá 8 indonéských chlapů ze tří rybářských vesnic práci, končí s rybolovem a stávají se z nich po několikaměsíční přípravě rangeři Blue Patrol.

Díky všem! Respekt a čest!