Náš kolega a žurnalista Rony ze Subulusalam na Sumatře organizuje rafting na překrásné řece v pralesním kaňonu, který je opravdovým přírodním skvostem. My toto místo navštívili poprvé na konci července 2018 a byli nadšeni z řeky, vodopádů a přírodních scenérií.

Smutný pohled však byl na plastové odpadky na říčních březích a my se rozhodli, že na další akci zapojíme naše dobrovolníky, kteří budou řeku a její břehy čistit a tak se také v srpnu stalo. Skvělá práce! Břehy byly vyčištěny od plastových odpadků (Danone a spol.) a odpadky náklaďákem odvezeny na skládku. Roni o tom dokonce natočil i reportáž a podařilo se mu vše dostat do televize.

Více zde: CAKRADUNIA

To však není ani zdaleka konec…

Nyní v září měl Rony další skupinu tentokrát lokálních, tedy indonéských turistů (studentů) a vykládal jim o akcích s dobrovolníky z České a Slovenské republiky. Víte jak to dopadlo?

Očistu krásné tropické řeky v magickém pralesním údolí zahájili i samotní Indonésané! Vypadá to, že se z toho stane vítané pravidlo, kdy se budou dobrovolníci, studenti i turisté zapojovat do čištění tohoto krásného místa. Prostě příklady táhnou a to je jedna z našich nejvyšších misí, tedy ukazovat cestu Green & Blue dalším lidem, všech ras i náboženství, poněvadž Země a Příroda je jen jedna a její ochrana by nás měla všechny propojovat.

Všichni jsme na jedné lodi a máme jednoho společného nepřítele, kterým jsou nadnárodní korporace devastující tuto planetu ve jménu neudržitelné ekonomiky. Je to na každém z nás!