Po třech týdnech neuvěřitelného vydírání přístavními úředníky v Belawanu, po neustále se opakujících změnách pro vydání člunu, po měnících se podmínkách proclení, jsme se konečně dočkali a člun je díky Zbyňkovi Hrábkovi a indonéským kolegům, na vodě v Singkilu.

Je určen pro proti-pytláckou hlídku Blue Patrol, která bude již brzy operovat na ostrově Bangkaru v souostroví Pulau Banyak.

Získali jsme totiž vládní licenci od BKSDA na ostrahu ostrova Bangkaru a jeho želvích pláží. Takto máme v rukách 6 900 ha původního a neznámého deštného pralesa, 1,4 km dlouhé želví kladiště na pláži Amandanga beach a 500 m široké pás pobřežních vod kolem ostrova.

Dnes (2.4.) se podařilo Zbyňovi Hrábkovi spustit člun na moře a my se již těšíme, až bude celá aktivita Blue Patrol oficiálně otevřena.

Jediné, co potřebujeme, aby nás bylo 500 stálých měsíčních přispěvatelů na transparentní účet ZACHRAŇ ŽELVU po 100 Kč, což nám pokryje náklady na celou proti-pytláckou činnost, včetně platů členů týmu. Pojďte do toho s námi.