Přátelé, naše cesty pozitivních změn pomalu přicházejí i na odlehlé ostrovy…

Naši dobrovolníci makali na čištění ostrovů na Pulau Banyak a naše několikaleté snažení se reálně vyplácí.

1. během 3 dnů na želvím ostrově na Bangkaru se podařilo již v pouhých 8mi lidech vyčistit 3 želví pláže… počet pytlů odpadků bude teprve zveřejněn…

2. rozjela se spolupráce s komunitou Haloban, která od nás získala již 100 odpadkových kovových košů a letos v létě budou následovat další… též od nás získali 800 jutových pytlů na odpadky a bylo od nich z vesnice odvezeno prvních napytlovaných 60 pytlů plastových odpadků. Od června se rozjíždí odpadový program.

 

3. díky těmto událostem se významně změnil i počet vyplavených odpadků na ostrově Sikandang, kde bylo po příjezdu dobrovolníků po 2 měsíční pauze nasbíráno na plážích pouhých 5!!! pytlů plastových odpadků.

4. Pracuje se na jednání s místními firmičkami, které třídí plastový odpad a prodávají jej do Medanu. Od nás získavají odpadky z ostrovů a to, co se nevytřídí a neprodá, tak je odvezeno na veřejnou skládku odpadku… v těchto okamžicích jedná Zbyňa s Darmawanem s místními lidmi o spolupráci na třídění.

5. spolupracujeme s úžasným řetězcem škol Green School a pan učitel Hedra dorazil do Halobanu a pracoval s dětmi z místní školy. Učil je vyrábět ruční papír ze starého papíru a dělat z něj obrázky. Tato spolupráce se bude i nadále rozvíjet za naší podpory.

Chtěl bych vás nyní vyzvat, abyste se zapojili i do aktivit projektu Blue Life na čištění oceánu. Jakožto malá česká neziskovka spolek Oceán dětem konáme obří skutky v souostroví Pulau Banyak. Jak se můžete zapojit i Vy?

1. doražte jako dobrovolníci čistit oceán na dobrovolnické programy Green & Blue na Sumatru.

2. podporujte čištění oceánu koupí certifikátů v hodnotě 25 Kč za 1 naplněný jutový pytel plastovými odpadky… Máme 4 druhy certifiků: 1 – 4 pytle, tedy 25 – 100 Kč.

Zapojte se i Vy, zapojte vaši rodinu, či vaši firmu…

Spolek Oceán dětem pomáhá čistit souostroví Pulau Banyak, zapojí vás do skutečné ochrany mořských želv, velryb, či dugongů a mořských krokodýlů, kteří v souostroví Pulau Banyak skutečně žijí, nebo tudy migrují.

Staňte se aktivními členy zelenomodré cesty a spolupracujte s Green Life a Blue Life projekty na Sumatře a pomozte nám se šířením informací v Česku, na Moravě a na Slovensku…

POMOZTE SHÁNĚT ŠKOLY PRO PROJEKT NEPZ V ČESKÉ REPUBLICE A NA SLOVENSKU.
www.oceandetem.cz
www.pralesdetem.cz
www.nepz.cz