Neuvěřitelné se stává skutkem. Vznik Želvího komanda je za dveřmi. Zbyněk Hrábek se před několika dny vrátil z historicky první společné proti-pytlácké hlídky ve spolupráci s vládní organizací na ochranu přírody BKSDA a zasel semínko ochrany mořských želv v podání projektu Blue Life. Pomalu, ale jistě se tvoří další velká cesta ochrany divokých a ohrožených. Spolek Oceán dětem se dohodl, že to spustíme od února a začneme strážit ostrov Bangkaru před pytláky želvích vajíček i želv samotných.

Jak se k tomu můžete připojit i Vy?

  • spolek Oceán dětem a jeho dobrovolnické programy Blue Life si berou pod patronát čištění ostrovů v souostroví Pulau Banyak, včetně želvího ostrova Bangkaru. Výtěžek z dobrovolnických programů je určen taktéž na údržbu dobrovolnického kempu, úklid souostroví a osvětovou činnost.
  • spolek Prales dětem se rozhodl podpořit Oceán dětem a jeho unikátní misi svými zkušenostmi.
  • projekt NEPZ si bere pod patronát vznik proti-pytlácké hlídky, tedy jejího vybavení. Na základě zkušeností s podporou Tygřího komanda se pouštíme do kampaně na získání co největšího počtu lidí, kteří budou měsíční podporou 100 kč pomáhat chránit mořské želvy a financovat hlídku Želví komando, které začíná operovat od února 2018. Každý může pomoci KILEM NA ŽELVY na transparentní účet ZACHRAŇ ŽELVU – 2901151729 / 2010 – 400 lidí po stovce a vše finančně šlape jako hodinky. S tímto programem budou od roku 2018 seznamovány i partnerské školy NEPZ.
  • naše německá sekce Blue Life a její lídr Marek Kawecki by si měli vzít na starosti provoz námořní plovoucí základny, lodě, kterou jsme pronajali letos v listopadu a od konce ledna by měla být na moři. Tato loď bude velmi důležitou proti-pytláckou pohyblivou námořní základnou a zároveň bude svážet odpadky na Sumatru z ostrovů. Též bude sloužit pro výchovu a vzdělávání v místních vesnicích.

 

Co chcete více? Snad jen být u toho! Buďte Green & Blue členy týmu strážců divočiny!