Ačkoliv vánoční frmol vystřídal velikonoční, dovolujeme si vás informovat o ještě nezmíněné, ale krásné akci, kterou uspořádali žáci s učiteli a rodiči na MŠ, ZŠ a SŠ Da Vinci. Díky jejich zájmu a uspořádání vánočního jarmarku získali pro projekt VYČISTI OCEÁN úctyhodných 15 750 Kč, za což moc děkujeme!

Každý rok škola pořádá vánoční jarmark, kde každý student, rodič, učitel či další přátelé školy mohou mít ve škole Da Vinci stánek a prodávat něco, co vytvořili, upekli, uvařili atd. Například dvě holky z prvního stupně s jejich maminkou prodávaly homemade krémy a balzámy na rty, dále jedna rodinka jako každoročně vařila v jídelně palačinky a takto jsou další stánky téměř po celé škole. Desátek vydělaných peněz z každého stánku se dá dohromady (některé stánky dají i všechny vydělané peníze) a každý rok jde na nějakou organizaci, která se snaží pomoct tam, kde je potřeba. Organizaci vždy vybírají společně a letos se rozhodli pro spolek Oceán dětem, především na VYČISTI OCEÁN.

Obrovsky tímto všem děkujeme a nejen za finanční prostředky, které určitě pomohou, ale hlavně za nádhernou společnou akci, která byla směřována ve prospěch přírody, která dnem za dnem potřebuje více pozornosti a pomoci.