DĚSIVÁ SKUTEČNOST DELFINÁRIÍ

Delfín je jedno z nejoblíbenějších zvířat světa. Inteligentní mořský savec, neustále se „usmívající“ tvář a přítel člověka.

Ano, takto nám zpodobňuje delfína řada televizních seriálů a filmů. Vše začalo americkým seriálem Flipper. Tehdy cvičitel delfínů O´Barry vytvořil mýtus o šťastném delfínu – příteli člověka, který spustil ve světě vlnu zájmu, která se transformovala do vzniku delfinárií a společnosti The Sea World a jiných.

Ve skutečnosti však O´Barry stvořil celoživotní zajetí a obchod s delfíny. Poté, co pochopil, tak zcela otočil svoji životní cestu a je z něj světově proslulý ochránce delfínů nejen před zabíjením, ale také před jejich zajetím v delfináriích.

Každoročně delfinária vykupují delfíní samice ze zátoky Taiji v Japonsku, kde je ročně povražděno asi 25.000 delfínů pro maso a několik desítek mladých samic je prodáno delfináriím za 150.000 USD za kus. Delfinária drží v zajetí dokonce i taková zvířata jako jsou kosatky dravé. Zatímco v Evropě je tlak na rušení delfinárií, tak po celém světě vznikají nová delfinária a to především v bohatých arabských zemích. Navíc vznikají nové lži a marketingové zločiny v podobě delfínoterapií, možnost plavání dětí a retardovaných dětí s delfíny atd.

 

Film The Cove (Zátoka) 

Doporučujeme shlédnout úžasný dokument The Cove, který odhaluje vše, co je potřeba vědět, aby jste pochopili, co jsou delfinária zač a odkud se delfíni a jiní kytovci do delfinárií dostávají…

Film Black Fish:

 

A neměl by chybět ani tento perfektně zpracovaný dokument Black Fish.

Delfín denně urazí v oceánu přibližně 70 – 150 km a žije ve velice pevných sociálních vazbách. Delfíni jsou doma v moři a oceánu a nikde jinde. Vše ostatní je zločin proti delfínům, proti inteligentním bytostem a proti dětem, které od malička učí dospělí, že zajetí je správné. Vedeme děti k přijetí nepřirozenosti, k nesprávným pohledům na svět, svobodu a volnost.

Zamysleme se, zda je to skutečně naším záměrem, nebo zda jsme pouze podlehli manipulaci, dezinformacím a marketingovým lžím, které mají za cíl pouze vytažení bankovek z našich peněženek a zaplacení těm, kteří si ze zajetí a ubližování zvířatům udělali výnosný a špinavý byznys.

Věříme, že většina z nás po pochopení těchto souvislostí delfinárium již nenavštíví a dokáže dětem vysvětlit, proč takové aktivity nepodporovat svojí návštěvou a penězi z rodinného rozpočtu.

„Zábava“ za cenu svobody, života a naší vlastní úcty k těmto tvorům: