DOBROVOLNICKÉ PROGRAMY BLUE LIFE 2017

Od ledna 2017 se oficiálně rozjíždí dobrovolnické programy BLUE LIFE na ostrově Sikantang v souostroví Pulau Banyak, které se nacházejí v Indickém oceánu asi 40 km od pobřeží severo-západní Sumatry v Indonésii. Jedná se o rajské souostroví s pohádkovými plážemi, kokosovými palmami, původními ostrovními ekosystémy a nádhernými korálovými útesy.

Účelem dobrovolnictví v projektu Blue Life je zapojení se do čištění ostrovních ekosystémů a korálových útesů od naplavených plastových odpadků, které přímo ohrožují populace mořských želv a mnoha dalších druhů mořských živočichů.

V průběhu roku 2017 budou dobrovolnické programy kombinovány s projektem Green Life, tedy dochází k propojení dobrovolnických programů v deštném pralese v rezervaci Green Life a na ostrově Sikantang na projektu Blue Life.

 

V měsících leden – březen a červen – září se odehrávají kombinované dobrovolnické pobyty GREEN & BLUE. Více informací zde. 

V měsících duben – květen a říjen až prosinec je rezervace Green Life uzavřena dobrovolnickým programům.

Připravujeme speciální BLUE LIFE dobrovolnické pobyty pro skupiny právě v těchto měsících, kdy by se odehrával program Blue Life Speciál po dobu 14 dní. Tedy by byly v dubnu až květnu otevřeny 4 turnusy a v říjnu až prosinci 6 turnusů.